Milujeme našu Zem, a tak aj my hľadámemožnosti ako byť AKTÍVNYMI a UROBIŤ NIEČOpre našu ZEM. Jedným z mnohých problémom, s ktorými sa musíme v oblasti trvalej udržateľnosti popasovať, je zníženie komunálneho odpadu „KO“ , ktorý má na Slovensku narastajúci trend.

Kým v roku 2005sme vyprodukovali 289 kg KO na osobu, v roku 2018 to už bolo 427 kg KO na osobu, čo je nárast o neuveriteľných 138 kg odpadu na osobu!(https://www.enviroportal.sk/indicator/detail?id=501). Pri balení darčekových košov vzniká taktiež odpad…, a tak sme sa rozhodli, v zmysle princípov obehového hospodárstva, že budeme používať výlučne obalový materiál (ako kartón, papier, drevo, drevené piliny…), ktorý je možné OPAKOVANE VYUŽIŤ aj na iný účel.

Zároveň chceme dať veciam ďalšiu šancu, a tak sme začali vyrábať drevené debničky zo starých paliet alebo dosák. Zhotovené debničky maľujeme a patinujeme, čím vytvárame nový dizajn. Takéto HAND – MADE DEBNIČKY neslúžia iba ako prepravný materiál, ale majú široké možnosti využitia…. Je na každom z nás, ako sa k veciam a problematike postaví… My sme si cestu už zvolili a čo Vy?