Záleží nám na našej planéte a prostredí, v ktorom žijeme, a preto chceme podporiť spôsob života založený na OBNOVE A ELIMINÁCII ZBYTOČNEJ NADSPOTREBY. Každá vec má svoj príbeh, ktorý je škoda ukončiť len preto, že sa stala nadbytočnou, alebo sa nám zunovala… Pokúsme sa veci opakovane zhodnocovať, niekedy stačí skutočne tak málo, trochu trpezlivosti a chuti tvoriť… a príbeh môže pokračovať ďalej. Vráťme sa k našim koreňom, k našim zdedeným zručnostiam, robme veci tak, ako to robili naši rodičia, či starí rodičia, ktorí si dokázali opravovaním, alebo opakovaným využitím materiálu vytvárať nové veci. Pre našu a staršiu generáciu to je nie nič nové, vyrastali sme na týchto hodnotách, stačí sa iba obzrieť naspäť a aplikovať do praxe to, čo bolo dobré…

Prebuďte aj Vy svoju kreativitu a zre-dizajnujte si veci v svojom okolí, a to napr. jednoduchým maľovaním alebo patinovaním. Premaľovať sa dá skutočne všetko, tentoraz som sa pustila do premaľovania a patinovania jednoduchého kartónového obalu, ktorý som namaľovala jemnou krémovo-zelenou farbou a následne patinovala tmavo-sivou farbou a záverom dotvorila čiernym voskom. Odporúčam vybrať si farby zdraviu a prostrediu nezávadné, predovšetkým vodou riediteľné (napr. akrylové, kriedové…), rýchlo schnúce farby, ktoré si už bez problémov môžeme zakúpiť aj v prevedení ECO (teda ekologická farba).

Tieto farby nepatria medzi nebezpečný odpad. Ak chcete maľovať detský nábytok, alebo doplnky v interiéri, odporúčam pozorne si preštudovať plechovku s farbou…, najšetrnejšie farby vhodné pre deti predajcovia radia do kategórie „FARBY NA DETSKÉ HRAČKY“ (pre viac informácií pozri európsku normu EN 71 alebo STN EN 71).

PRIDAJTE SA K NÁM A DAJTE VECIAM DRUHÚ ŠANCU… ?. #upcycling